• Receptúra ​​CholestControl™ bola vyvinutá v Nórsku pre tých, ktorí sa chcú postarať o správnu hladinu cholesterolu. Každá ingrediencie bola vybraná s najväčšou starostlivosťou. CholestControl™ obsahuje rastlinné fytosteroly, ktoré pomáhajú udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi1 a ich pôsobenie bolo pozitívne hodnotené EFSA (Európsky úrad pre bezpečnosť potravín).

  Ďalej prípravok obsahuje kyselinu eikosapentaénovú (EPA) a kyselinu dokosahexaenovú (DHA), ktoré prispievajú k správnej činnosti srdca2; vitamín B6, ktorý napomáha správnej tvorbe červených krviniek1.

  Rastlinné steroly pomáhajú udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi. Priaznivý účinok sa dosiahne pri konzumácii aspoň 0,8 g rastlinných sterolov denne.2 Kyselina eikosapentaénová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA) prispievajú k správnej činnosti srdca. Priaznivý účinok nastáva pri konzumácii 250 mg EPA a DHA.

 • Cholesterol je organická chemická zlúčenina, lipid zo skupiny steroidov, klasifikovaný aj ako alkoholy. Prirodzene sa vyskytuje v membráne každej živočíšnej bunky, stabilizuje ju a určuje mnoho jej vlastností. Je tiež prekurzorom mnohých dôležitých steroidov, ako sú žlčové kyseliny a steroidné hormóny.

  Celkový cholesterol sa skladá predovšetkým z dvoch parametrov, teda „dobrého“ HDL cholesterolu a „zlého“ LDL cholesterolu, ale aj malých lipoproteínových frakcií (VLDL). Práve nadbytok LDL v krvi nám môže veľmi uškodiť.

 • Príliš vysoký celkový cholesterol a príliš vysoká koncentrácia frakcie LDL v krvi zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Keď je ho príliš veľa, postupne sa hromadia v tepnách a vytvárajú ložiská nazývané aterosklerotický plát. Výsledná ateroskleróza môže spôsobiť ischemickú chorobu srdca vedúcu k infarktu myokardu.

 • To je možné skontrolovať vykonaním krvného testu nazývaného lipidový profil, inak známy ako lipidový profil. Vykonáva sa za účelom kontroly, či správne funguje tuková ekonomika v našom tele. Lipidogram analyzuje 4 základné parametre – celkový cholesterol, LDL cholesterol, HDL cholesterol a triglyceridy.

  Hodnotenie výsledkov lipidového profilu by mal vždy vykonávať lekár.

 • CholestControl™ sa odporúča ľuďom, ktorí sa chcú starať o hladinu svojho cholesterolu alebo ho majú príliš veľa. Suplementáciu by mali zvážiť najmä starší ľudia, ktorí nešportujú alebo nevedú rušný životný štýl.

  Pokiaľ sa teda chcete postarať o správnu hladinu cholesterolu, CholestControl™ je pre Vás!

 • Nie

 • Zloženie 2 kapsúl % RWS*
  Fytosteroly 800 mg -
  Koncentrovaný EE rybí olej, vrátane: 460 mg -
  omega-3 mastné kyseliny, vrátane: 300 mg -
  DHA (ako EE) 145 mg -
  EPA (ako EE) 105 mg -
  Rafinovaný repkový olej, vrátane: 240 mg -
  kyselina alfa-linolénová 42 mg -
  Niacín 16 mg 100
  Tiamín (vitamín B1) 1,1 mg 100
  Vitamín B6 1,4 mg 100
  *RWS - Referenčné hodnoty príjmu

  Zloženie: fytosteroly (1,38 %), želatína (bravčové), koncentrovaný, rafinovaný rybí olej EE (z ančovičiek a sardiniek), stabilizátor (glycerol), rafinovaný repkový olej, niacín (kyselina nikotínová), leštiaca látka (včelí vosk, biely a žltý) , farbivo (oxidy a hydroxidy železa), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín B1 (tiamín hydrochlorid), antioxidant (zmes tokoferolov).

  Porcia prípravku odporúčaná na konzumáciu počas dňa: 2 kapsule denne. Poznámka: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

  Doplnky stravy nemôžu byť náhradou pestrej stravy. Vyvážená strava a zdravý životný štýl sú veľmi dôležité.

  Doplnok stravy CholestControl nie je určený pre osoby, ktoré nepotrebujú kontrolovať hladinu cholesterolu v krvi. Treba sa vyhnúť konzumácii pridaných rastlinných sterolov v množstve väčšom ako 3 g/deň.

  Pacienti užívajúci lieky na zníženie cholesterolu by mali túto potravinu konzumovať iba pod lekárskym dohľadom.

  Doplnok stravy CholestControl nemusí byť vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a pre deti.

  Tento doplnok stravy by sa mal užívať ako súčasť vyváženej a pestrej stravy, vrátane pravidelnej konzumácie ovocia a zeleniny na udržanie hladiny karotenoidov.

  CholestControl je zdrojom niacínu. Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) je odporúčaná denná dávka niacínu 16 mg. Pri konzumácii 2 kapsúl CholestControl je odporúčaná denná dávka pokrytá na 100%.

  CholestControl je zdrojom tiamínu. Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) je odporúčaný denný príjem tiamínu 1,1 mg. Pri konzumácii 2 kapsúl CholestControl je odporúčaná denná dávka pokrytá na 100%.

  CholestControl je zdrojom vitamínu B6. Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) je odporúčaný denný príjem vitamínu B6 1,4 mg. Pri konzumácii 2 kapsúl CholestControl je odporúčaná denná dávka pokrytá na 100%.

  Zdroj:
  Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1169/2011 z 25. októbra 2011.

  Skladovanie: Skladujte v suchu, chlade a tme, mimo dosahu malých detí.

  Vyrobené v Nórsku spoločnosťou Pharmatech AS
  Výhradný distribútor : NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

 • Odporúčaný denný príjem CholestControl sú dve kapsule denne.
 • 30-dňové balenie obsahuje 60 kapsúl.
 • Pacienti užívajúci lieky na zníženie cholesterolu by mali túto potravinu konzumovať iba pod lekárskym dohľadom. Doplnok stravy CholestControl nemusí byť vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a pre deti.
 • Zásielku obdržíte poštou na adresu uvedenú v objednávke, čo najskôr po zadaní objednávky.
CholestControl Vyskúšať zadarmo
VYSKÚŠAJTE ZADARMO*
*Žiadne ďalšie záväzky. Platíte iba poštovné a balné 1,95 €.
©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa...