CholestControl

Starajte sa o hladinu Vášho cholesterolu

CholestControl je moderný DOPLNOK STRAVY vyrobený podľa nórskej receptúry. Jeho ingrediencie boli starostlivo vybrané, aby podporovali stabilnú hladinu cholesterolu v krvi. Je prospešný pre zdravú funkciu srdca a cirkuláciu krvi.

 • Unikátna nórska receptúra so zdokumentovaným účinkom
 • Zvyšuje "dobrý" a blokuje "zlý" cholesterol
 • Obsahuje rybí olej z morských rýb
 • Praktický kávovar ako darček ZADARMO!

50% zľava na ročné balenie s vernostným programom

CholestControl 50% zľava na ročné balenie s vernostným programom

3 hlavní výhody užívání CholestControl

3 hlavné výhody užívania CholestControl

 • ZDRAVÁ HLADINA CHOLESTEROLU

  ZDRAVÁ HLADINA CHOLESTEROLU

  Rastlinné steroly pomáhajú udržiavať správnu hladinu cholesterolu v krvi. Deklarovaný prínos sa dostaví pri užívaní aspoň 800 mg denne.

 • ZDRAVÁ ČINNOSŤ SRDCA

  ZDRAVÁ ČINNOSŤ SRDCA

  Kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA) prispievajú k zdravej činnosti srdca. Deklarované prínosy nastávajú pri užívaní 250 mg EPA a DHA denne. Vitamín B1 prispieva k zdravej činnosti srdca.

 • TVORBA ČERVENÝCH KRVINIEK

  TVORBA ČERVENÝCH KRVINIEK

  Vitamín B6 prispieva k normálnej tvorbe červených krviniek.

Ako hodnotia CholestControl naši zákazníci

Viem, že už nie som taká mladá, ale práve preto sa o seba musím starať a byť zdravá
Ako starnem, zistila som, že hladina cholesterolu hrá dôležitú úlohu pre zdravie môjho srdca.
Jindřiška Spěváková, České Budějovice ?Čo znamená Overený zákazník? Overený zákazník
čítať viac
Chcem si udržať zdravú hladinu cholesterolu a konečne som našiel niečo, čo funguje
Jesť ryby a zeleninu je pre moje srdce a zdravie tou najlepšou voľbou, ale niekedy si chcem tiež zamaškrtiť, mám rád mäso, sladké a nezaobídem sa bez hrnčeka kávy.
Roman Havlíček, Staré Hodějovice ?Čo znamená Overený zákazník? Overený zákazník
čítať viac

Rastlinné steroly sú kľúč

Hlavnou zložkou CholestControl sú rastlinné steroly (fytosteroly), ktoré svojou štruktúrou a veľkosťou pripomínajú cholesterol. Vďaka tomu v tráviacom trakte znižujú jeho vstrebávanie. To má za výsledok zníženie úrovne cholesterolu v krvi. Fytosteroly podporujú a dopĺňajú „dobrý“ cholesterol, a tým pádom znižujú úroveň „zlého“ cholesterolu. Zároveň vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín z morských rýb pomáha udržiavať zdravú celú kardiovaskulárnu sústavu a skupina vitamínov B podporuje metabolickú výmenu.

7 z 10 ľudí má problémy s cholesterolom

Problémy s cholesterolom sa týkajú 7 z 10 ľudí. Nikto z nás si teda nemôže s istotou povedať, že jeho sa tento problém netýka. Naopak je veľmi dôležité si tieto riziká uvedomovať a starať sa o svoju hladinu cholesterolu dlhodobo, a to už od 30. roku života alebo aj skôr.

1 1 CÍFKOVÁ, Renata. 30-year trends in major cardiovascular risk factors in the Czech population, Czech MONICA and Czech post-MONICA, 1985 – 2016/17 [online]. May 11, 2020 [cit. 15. 3. 2021].
Dostupné z: https://doi.org/10.1371/journal.pone.0232845

CholestControl - Vaša podpora zdravej hladiny cholesterolu

ZDRAVÁ HLADINA CHOLESTEROLU
ZDRAVÁ ČINNOSŤ SRDCA
TVORBA ČERVENÝCH KRVINIEK

Rola rastlinných sterolov na udržaní zdravej hladiny cholesterolu

Fytosteroly (rastlinné steroly) sú prirodzene sa vyskytujúce zlúčeniny v membránach rastlinných buniek. Fytosteroly sú štrukturálne podobné cholesterolu v našom tele, a preto pri problémoch súťažia s cholesterolom o absorpciu v tráviacom systéme1. Výsledkom je čiastočné zablokovanie vstrebávania cholesterolu a pokles hladiny cholesterolu v krvi4..

*Dve kapsule CholestControl obsahujú 800mg fytosterolov.

Tak obvykle vyzerá vstrebávanie cholesterolu zo stravy naším telom.

Užívanie doplnku CholestControl znižuje vstrebávanie cholesterolu zo stravy vďaka rastlinným sterolom, ktoré sa v ňom nachádzajú.

Ďalšou výhodou CholestControl sú omega-3

Omega-3 mastné kyseliny (DHA a EPA) sú dobré pre Vaše srdce. Ľudské telo si ich bohužiaľ samo nevie vyrobiť. Preto je dôležité, aby sa stali súčasťou Vašej každodennej stravy. Prirodzene sa vyskytujú v tučných morských rybách, ktoré sa odporúča konzumovať 2–3-krát týždenne. Pozitívny vplyv DHA a EPA na normálnu činnosť srdca bola potvrdená oficiálnym zdravotným prehlásením. Odporúčaná denná dávka CholestControlu sú 2 kapsuly denne. Ľahko sa prehĺtajú a obsahujú 250 mg DHA a EPA.
Zdravotnícke inštitúcie odporúčajú príjem 250 mg DHA a EPA denne na podporu normálnej činnosti srdca.
CholestControl

Dostatok vitamínov skupiny B

 • Tiamín (vitamín B1) prispieva k zdravej činnosti srdca.
 • Vitamín B6 prispieva k normálnej tvorbe červených krviniek.
 • Všetky tri vitamíny skupiny B prispievajú k udržaniu normálneho energetického metabolizmu.

CholestControl je obohatený o vitamíny skupiny B – tiamín (vitamín B1), niacín (vitamín B3) a vitamín B6.

Čo je cholesterol?

Cholesterol je organická chemická zlúčenina, lipid zo skupiny steroidov. Je nevyhnutný na správne fungovanie nášho tela, vykonáva stavebnú funkciu bunkovej membrány a je tiež prekurzorom mnohých dôležitých molekúl v našom tele, vrátane pohlavných hormónov, vitamínu D a žlčových kyselín. Cholesterol sa vyskytuje v niekoľkých frakciách, ktoré majú rôzne účinky na naše telo. Najznámejšie z nich sú LDL (cholesterol s nízkou hustotou) a HDL (cholesterol s vysokou hustotou).

LDL a HDL cholesterol – aký je medzi nimi rozdiel?

Rovnako ako ostatné tuky je cholesterol nerozpustný vo vode. Koluje v krvi spolu s proteínmi produkovanými pečeňou a tvorí tak lipoproteíny.

CholestControl

LDL cholesterol (Low Density Lipoproteins) obsahuje mnoho cholesterolu nízkej hustoty, čo mu uľahčuje prenikanie do krvného riečiska. Pri tomto procese dochádza k transportu cholesterolu z pečene do buniek tela. Pri nadmernom množstve sa postupne hromadí v tepnách a vytvára ložiská, ktoré sa nazývajú zlý cholesterol.

HDL cholesterol (High Density Lipoproteins) obsahuje viac bielkovín a menej cholesterolu než častice LDL, ale jeho hustota je vyššia. HDL cholesterol je transportovaný opačným smerom než LDL – do pečene, kde sa rozkladá a následne je spolu so žlčou vylučovaný z tela. HDL cholesterol je hovorovo známy ako dobrý cholesterol, pretože na svojej ceste do pečene odstraňuje takzvaný zlý cholesterol z tkanív a cievnych stien.

Ako si zaistiť správnu hladinu cholesterolu?

Dobrý metabolizmus s lipidmi – začnime stravou!

V prípade problémov súvisiacich s cholesterolom by východiskovým bodom mala byť kontrola Vašej stravy. Zvláštna pozornosť by mala byť venovaná nasledujúcemu:

 • Vyhnite sa konzumácii škodlivých tukov (obsiahnutých napr. v čiastočne stužených tukoch, nekvalitných cukrovinkách alebo rýchlom občerstvení) a nahraďte ich mononenasýtenými tukmi (vo veľkom množstve sa nachádzajú napríklad v olivovom oleji).
 • Ďalším dôležitým bodom je strava bohatá na vlákninu, ktorá viaže cholesterol a pomáha odstraňovať jeho nadmerné množstvo z tela. Medzi zdroje vlákniny patrí okrem iného celozrnné pečivo a cestoviny, ovos a strukoviny.
 • Vyplatí sa tiež obmedziť sacharidy, ktoré majú negatívny vplyv na hladinu triglyceridov a HDL cholesterolu v krvnej plazme. Konzumácia mastných morských rýb a rastlinných produktov bohatých na omega-3 kyseliny (DHA a EPA) má pozitívny vplyv na srdce.
 • Vyhnite sa nadmernej konzumácii alkoholu.

Čo ďalšie robiť pre dobrý cholesterol?

To záleží len na nás! K vyváženej a zdravej strave je dobré pridať aj tieto dobré návyky:

 • Pohyb je zdravie - fyzická aktivita je dobrá nielen pre telo, ale aj myseľ. A v prípade nadváhy aj malá zmena hmotnosti môže pomôcť s nerovnováhou lipidov a má priaznivý vplyv na ostatné kardiovaskulárne rizikové faktory, obvyklé u ľudí s dislipidémiou.
 • Prestať fajčiť - jasne pomáha znížiť riziko kardiovaskulárnych chorôb a zlepšuje hladinu dobrého cholesterolu.
 • Podpora pomocou výživových doplnkov - ak diéta samotná nepomáha, je vhodné siahnuť po preverenom výživovom doplnku na udržanie zdravej hladiny cholesterolu.
CholestControl 50% Zľava

Praktický kávovar ako darček ZADARMO!

Uvarte si Vašu obľúbenú šálku kávy kdekoľvek s týmto kompaktným kávovarom. Jednoduché ovládanie, varí kávu priamo do hrnčeka. Vhodné pre mletú kávu.

 • Užívateľsky prívetivý
 • Ukazovateľ stavu vody vo vnútri
 • Vypínač so svetelnou signalizáciou
 • Odkvapkávač s jednoduchou údržbou

Kompletné zloženie CholestControl:

V prípade, že užívate lieky na riedenie krvi, odporúčame konzultáciu s lekárom.

©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa...

Ročné balenie CholestControl teraz iba 13,95 € mesačne!

Načítavam formulár